fbpx

V rámci nášho zariadenia Vám chceme ponúknuť ako možnosť regenerácie a prevencie masáže a ďalšie procedúry. Masáž využíva rôzne techniky práce so svalmi a mäkkými tkanivami, aby sa zlepšilo celkové zdravie tela. Masáž zvyšuje prívod kyslíka a živín do svalov, ktoré pomáhajú uvoľňovať odpad zo svalových tkanív. Masáž tiež urýchľuje vlastnú prirodzenú schopnosť tela sa samo liečiť.


Klasická masáž

Je najčastejšie používaným druhom masáže. Používa sa okrem iného na doliečenie prekonaných ochorení. Tiež ju možno využiť ako preventívny prostriedok proti vzniku mnohých, častokrát vážnych ochorení chrbtice, ale i iných orgánov tela. Je vhodná u chronických bolestivých stavov, kde pomáha uvoľneniu bolestivých spazmov a blokád vzniknutých v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu.

Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žil, lymfatických ciev, sekrécii potných žliaz, normalizácii kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje alebo tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkanív a zmierňuje bolesť. Zlepšuje cirkuláciu, prináša kyslík do tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie. Dochádza pri nej k prekrveniu, uvoľneniu svalstva. Vyplavuje sa množstvo endorfínov do mozgu, ktoré spôsobujú pocit šťastia a spokojnosti.

Masáž môže pomôcť obnoviť flexibilitu a rozsah pohybu a tiež zvýšiť celkovú pohodu a relaxáciu.

Bankovanie

Tato metoda je známa z obdobia pred 300rokmi z Mezopotámie, Egypta, Indie , kedy sa používali v ramci tejto terapie nádoby z bronzu, bambusu ,niekedy zvieracie rohy. V terapii sa používa viacero baniek naraz, alebo podľa zámeru sa použije cielene jedna banka na vybrané miesto. Z hľadiska fyzioterapie sa bankovanie využíva predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spazmov. Uvoľňuje stuhnuté svaly chrbta, nôh a ramien ale aj niektoré problémy vnútorných orgánov, ktoré sa navonok prejavujú silnou bolesťou v pohybovom aparáte dokážeme do určitej miery takto ovplyvniť.Po bankovaní sa treba vyhnúť fyzicky náročnej práci, napr.dvíhaniu ťažkých bremien, prudkým pohybom aspoň na 1 deň, z dôvodu uvoľnenia svalstva. Modriny ktoré pri bankovaní vzniknú postupne zmiznú. Na bankovanie sa používajú klasické sklenené banky, silikonové banky, alebo plastové banky. Existuje viac typov bankovania napr. suché bankovanie, masážne bankovanie používa sa pri ňom olej, ap.
Bankovanie je nevhodné u:

  • Ľudí s nádorovými ochoreniami, downovým syndrómom či rázštepom pery
  • Ropáleninové stavy
  • Znamienka na miestach plánovanej aplikácie
  • Infekčných či vírusových ochorení, horúčkové stavy
  • Ľudí s krehkými cievami, kŕčovými žilami,zlomeninami
  • Tehotné alebo silne menštruujúce ženy
  • Leukemia
  • Ochorenie pečene (Cirhóza)
  • Hemofíliou ( nadmerné krvácanie)