fbpx

Čo u nás nájdete

Na liečbu v našom zariadení si môžete vybrať jedného z našich skúsených fyzioterapeutov.

Súčasťou liečby je diagnostika, počas ktorej na základe rozhovoru s Vami a prevedením potrebných testov zisťujeme príčinu problému, detekujeme štruktúru v ktorej dochádza k dráždeniu a tak sa snažíme nastaviť liečbu ktorá bude čo najviac efektívna. Liečbu sa snažíme navrhnúť tak, aby v čo najkratšom časovom horizonte ovplyvnila vaše prolémy a naučíme vás ako si pomôcť aj doma.

Manuálna terapia

Manuálna terapia je súbor techník, ktorými ovplyvňujeme mäkké štruktúry v tele ako je koža, podkožie, fascie, svaly a kĺbne štruktúry. Manuálne ošetrenie spočíva v špecifickom tlaku a ťahu ktorým fyzioterapeut vracia napätie týchto štruktúr do pôvodného stavu čím znižuje, alebo úplne eliminuje bolestivý prejav. Kĺbne štruktúry ovplyvňujeme cez mobilizačné techniky, ktoré sú nenásilné a pacient pri nich spolupracuje s fyzioterapeutom.


Cvičenie zamerané na uvoľnenie skrátených svalov

Svalstvo, ktorého dĺžka je skrátená vytvára neprimeraný ťah na kĺby v jeho dosahu. Tento stav vedie k štrukturálnym zmenám kĺbov, ako je artróza na kĺboch končatín, alebo osteochondróza v oblasti medzistavcových platničiek. Cvičením uvoľňujeme skrátený sval do pôvodnej dĺžky.

Cvičenie ovplyvňujúce kontrakciu svalov v ich prirodzených zreťazeniach

Cieľom je nastaviť správnu súhru kontrakcie svalov, ktorá je prítomná počas chôdze alebo akejkoľvek činnosti. Takáto správna súhra pomáha predchádzať a odstraňovať problémy chrbtice a kĺbov. Tento príncíp posiľnenia svalov je veľmi účinný z hľadiska efektivity, máme s ním veľmi dobré skúsenosti pri liečbe bolestivých stavov chrbtice.

Cvičenie na balančných plochách

Cvičenie na balančných plochách je neoceniteľné po úrazoch či operáciách členkového, kolenného a bedrového kĺbu, no ovplyvňujeme nimi aj problémy chrbtového svalstva v oblasti driekovej, hrudnej a krčnej chrbtice. Pri tomto druhu tréningu sa zapájajú svaly v svojích zreťazeniach, čím spevňujú kĺby dolných končatín a chrbtice.

Využívame metodiky

DNS, SPS,ACT, Neurálna mobilizácia, Neuro Muskulo Skeletálny koncept, Funkčná dynamická stabilizácia v kontexte vývojovej kineziologie, Metodika L.Mojžišovej, APPP, Kineziotejping, SM systém, Fyziowalking, Metodika R.Brunkow